Mahogny. Stolar med genombruten spjälrygg. Lös stoppad sits. Bordets diameter 110. Höjd 74 cm. 2 iläggsskivor à 48 cm.
Repor och märken. Fanerskador. Fläckar. Skador. Klädsel med slitage.