Ring med fasettslipad blå sten, stämplad EBIF för Ekström & Blohm Aktiebolag, Falköping. Storlek 16,75/53.
Ring med fasettslipad rosa sten, stämplad KP för Alton Guldvaru Ab, Falköping. Storlek 17,25/54.
Bruksslitage samt gravyr.