Leksaksmodell av det Ryanmonoplan Charles Lindbergh genomförde den första soloflygningen över Atlanten med. Längd ca 80, höjd 38cm.
Bruksslitage. Repor. Färgbortfall. Etikett för "AB Svenska Karamellfabriken". Smärre skador.