Online-teemahuutokaupat
Helsinki Winter Sale F504
Huutokauppa:
Selected Gifts E1128
Huutokauppa:
Curated Timepieces – November F529
Huutokauppa:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Huutokauppa:
Jern's Weapon Collection E1122
Huutokauppa:
A Swedish Private Collection F578
Huutokauppa:
The Beautiful Line F593
Huutokauppa:
Design Jewellery Online E1100
Huutokauppa:

TÄLTBAND. Semiantikt Asiatiskt. Ca 35 x 1640 cm.

Dekoration för tält. Slätvävt. Röd botten med polykroma och geometriska mönster.

Obetydligt slitage, smärre fläckar och skador.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt i Persien under 1930-talet.

Muut tiedot

Inredningstips, kan användas som fris högst upp på väggen runt ett rum.

Lähtöhinta
5 000 SEK