Åtta mynt med porträtt av finska presidenter, i träetui, numrerade 170/500. Mynt med porträtt Fridtjof Nansén, numrerad 74/250 och Vilhelm Moberg, numrerad 219/1000. Fem mynt "Nordisk fauna", tre st numrerade 86/300, samt två st 131/300. Mynt "Svenska mynt åren 1000 - 1776, numrerat 224/4000 samt isländskt mynt, "200 milur 15. okt. 1975".
Sedvanligt slitage.