Manuelt urverk. Svart urtavla med romerska siffror. Majolica i bruna nyanser med dekor av akantusblad och hänklar med djurhuvuden. Höjd 33 cm. Nyckel finns.
Slitage samt nagg. Urverk ej funktionstestat.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?