Lövträ. Ett par skåpdörrar, en med spegelglas. Invändigt ett hyllplan samt krokar. Bredd 148, djup 60, höjd 201 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor, stötmärken. Glas anlupet, med repor.