Teak, tre skjutdörrar, fem lådor, hyllinredning med flyttbara hyllplan, fällklaff/barskåpsdel. Längd 170 djup 42 höjd 100 cm. Brickmärkt. Nyckel finns.
Slitage. Ställvis mindre blekt. Repor.