KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, empire, tidigt 1800-tal.
Patinerad godronnering. För 2 ljus. Genombruten dekor av blommor och bladverk. Skaft i form av pelare på kvadratisk fotplatta. Lösa ljusmanschetter. Höjd 35 cm.
Några repor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?