SKÅL samt SALTKAR, silver, en troligen Hanau, Tyskland, 1800-tal. Total vikt ca 464 gram.

Saltkar med tripodfot, skål uppburen av delfiner, lock krönt av delfin, 1900-tal. Skål med drakformade hänklar. Höjd ca 12cm.

Bruksslitage. Repor. Bucklor.

Lähtöhinta
4 000 SEK