ANNA BOBERG, olja på duk, signerad, etikett a tergo spännram daterad bär dat 1907.
Norsk fjord. Troligen lofoten eller svolvär. Ca 40,5 x 70 cm.
Krackelyr. Lagning, retuscher. Senare krokar fästa i spännramen. Ej ramad.