PARTI FOTOLITTERATUR, 6 st, bland annat "Shikijyo Sexual Desire: Nobuyoshi Araki", Edition Stemmle, 1997.
"Shikijyo Sexual Desire: Nobuyoshi Araki", bl a Jean-Christophe Ammann, Edition Stemmle, 1997. "Black Ladies: Uwe Ommer", Taschen, 1997(häftad). "Island Maidens: The Photography of David Betts", David Betts, A Creative Monochrome Publication, 1995 (häftad). "Veturian: Foto-Erotica", Udyat, 1999 (häftad). "Erotique. Obras Maestras De La Fotografia Erotica", Rod Ashford, Carlton Books, spanskspråkig utgåva, 2001. "Body and Soul: Black Erotica by Rundu", fotografier av Rundu Staggers, Crown Publishers, 1996.
Slitage, nagg och ytliga repor, smärre missfärgning. Ej fullständigt genomgångna.