DOCKOR, 3 st. Biskvi. Bland annat Simon & Halbig / Kämmer & Reinhardt, Tyskland. 1900-talets första hälft.
Flick-/damdockor. Huvud i porslin, blundögon, öppen mun, ledad kropp av massa. Höjd 18 cm. Två omärkta dockor i porslin, den ena monterad i ställning med kjol, höjd ca 13-16 inkl ställning.
Slitage. Skador.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?