Bla Seiko, stål, ljussurtavala märkt "waterproof 17 jewels", stavindex, datum visare, diam ca 35 mm, plexiglas. Även Omega, Seamaster, stål, ljusurtavla med guldfärgad index, liten skundvisare, diam ca 36 mm, plxiglas. Armbandsur samt fickur. Några i silver.
Ej fullständigt genomgånget. Ej funktionstestad. Bucklor. Skador. Slitage. Repor. Anlupet.