3 signalflaggor, W (ca bredd 134 längd 165 cm), nr 2 (ca b103 l 391 cm) och nr 4 (ca b 65 l 268 cm). Säck/persedelpåse, märkt "Sjöhästen" samt i botten "handgjord i Sverige", längd ca45cm. Canvas tyg med tryckt logga för Waxholms Ångfartygs Aktiebolag, ca84 x 103 cm.
Slitage. Fläckar. Skador.