TRUMMA, trä och mässing, troligen 1800-tal.

Cylinderformad trumma i mässing och trä. Höjd 41, diameter 40. Gravyr "Engsö".

Slitage och smärre skador. Lösa delar inuti. Bucklor.

Lähtöhinta
5 000 SEK