Bord och 4 stolar. Skuren dekor av rocailler. Stolar med genombruten rygg. Lös stoppad sits. Bordets diameter 115. Höjd 75 cm. 3 iläggsskivor. Total längd 256 cm.
Skiva med fläckar. Repor och märken. Smärre färgbortfall. Slitage.