Fanerat med mahogny. Kopplade ben. Skuren dekor. Förgyllda detaljer. En utdragbar låda. Brickmärkt. Längd ca 119, bredd ca 75, höjd ca 77 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Skador.