Muut
422883

UPPSATSSKÅL, glas och förgylld brons, empirestil omkring år 1900.

Oval skål med slipad dekor, fot i form av motställda delfiner på fyra tassfötter, kantdekor av lagerblad. Höjd 31 cm, längd 34,5 cm.

Skålen med obetydligt nagg, smärre slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK