Tvådelat. Överskåp med svängt krön, luckor med bakomliggande hyllinredning. Underskåp med luckor och bakomliggande hyllor. Bredd 102, djup 51, total höjd 180 cm.
Slitage. Torrsprickor. Skador. Nyckel saknas.