Byrå med ställning i svärtad trä. 3 lådor i teakfaner med vågformade mässingsbeslag. Längd 65, bredd 35, höjd 79 cm. Tredelad spegel, fanerat i teak. Total längd ca 60 cm, höjd 62 cm.
Slitage och märken. Spegel anlupen.