CARL FREDRIK REUTERSWÄRD, 3st, färglitografier, signerad och numrerade 87/90, m von Hancken Operan.
Efter scenografin till uruppförandet av operan Herr von Hancken på Kungliga Operan 1965. Kompositioner i rött, vinrött och lila mot grön fond. Bladstorlek 85,5 x 59,5 cm.
Ej examinerade ur ram. Samtliga glas med skador.