Fanerat med olivask. Brickmärkt R 41145 C 1588. Längd 116 cm, bredd 42 cm, höjd 162 cm. Nyckel finns.
Dörr med fanérskada. Bruksslitage. Nyckelbussning saknas. Smärre spricka.