Johan Henrik Scheffel

(Ruotsi, 1690-1781)
Johan Henrik Scheffel
(Ruotsi, 1690-1781)

JOHAN HENRIK SCHEFFEL, hans art, miniatyrporträtt, gouache, 1700-talets första hälft.

Porträtt av elegant dam. Bildstorl 6,5 x 5 cm.

Krackelyrer. Glaset med smärre hörnskada. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
4 000 SEK