Målat. Bronserad dekor. Överdel med skåp och låda. Benställning. Skåpets dörr med målning signerad Fouad Monzer, AN Dahlgren. Bredd 83. Djup 54. Höjd 205 cm. Nyckel finns.
Repor och märken. Färgbortfall. Sprickor. Skåp låst.