BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Fanérad i alm, konturerad skiva, svängd form. Tre lådor. Längd 137, djup 58, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fanérskador, sprickor. Senare beslag. Renoverad samt kompletterad. Den översta lådan går ej ända in.

Lähtöhinta
20 000 SEK