Föreställande ett jaktparti med hornblåsande ryttare till häst invid man och kvinna vid fällt hjortdjur. Vitglaserad. Höjd 26,5 cm.
Slitage, nagg, avslag, smärre lagning, bla saknar hjortdjuret sina horn.