Korut
414688

HALSBAND OCH ARMBAND, 2 delar, förgyllt silver med ametister, Hedblom, Stockholm 1895-1896.

Ovala fasetterade doserade stenar. Längd 18,5 och 45,5 cm.

Smärre brukslitage. Defekt säkerhetslänk. Obetydliga nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK