I halvfranska band. 4 volymer från 1700-talet är tryckta mellan åren 1771-1789 Joh:L: Horrn, Wästerås, den från senare hos P.A Norstedt & Söner, Stockholm, 1922.
Slitage, repor och nagg på band. Missfärgning och fläckar. Ej fullständigt genomgångna. Möjligen senare band.