BORDSLAMPOR, ett par, Stålhane Designhuset. 1900-talets andra hälft.
Rund form, med brunflammig nyans. Märkt Designhuset K3. Höjd inklusive lampfäste ca 36 cm.
Smärre slitage, smärre nagg smärre ytliga repor. Smärre tillverkningsdefekter. Ej funktionstestade.