LENA CRONQVIST, "August Strindberg, Ett Drömspel".Mapp m 30 litografier, signerad o numrerade 155/170.
Portfölj med 30 färg och sv/v litografier, 1989, samtliga signerade med blyerts 155/170, tryckta av Atelier Clot, Paris, utgiven av Edourd Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo, textsidor, justification du tirage exemplar 155 signerat av konstnären samt förläggarna. Förvarade lösa i tygklädd portfölj. Bladstorlek 73 x 52,5 cm.
Något blad m hanteringsveck. Portföljen m mindre tygskada på insidan samt obetydliga märken.