Skrin i rokokostil, avlång konturerad form med rik vegetativ dekor, fyra svängda fötter. Längda 11 cm. Rund pillerdosa med graverad vegetativ dekor, vridbart lock. Diam 3,7 cm.
Slitage, smärre obetydliga repor.