SKULPTUR, metall, glas samt plast, "R-Robot", Clayton Bailey, 1987.
Robot med radio. Transformator medföljer, samt ett häfte om Clayton Bailey och dennes verk. Höjd ca 140 cm.
Slitage, repor, möjligen någon buckla (tillhör möjligen det ursprungliga konstverket). Ej funktionstestad.