MATSERVIS, porslin, 55 delar, Thomas, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Mattallrikar, 12 st. Diam 24,5.
Förrättstallrikar, 12 st. Diam 21.
Sopptallrikar, 12 st. Diam 19,5.
Brödtallrikar, 12 st. Diam 17,5.
Karott. Diam 20.
Karott med lock. Diam 20.
Uppläggningsfat, 4 st. Längd 24-40.
Såsskål. Diam 10.

Bruksslitage. Nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK