Mahogny. Fast stoppad rygg och sits. Skuren dekor. Kannelerade ben. Soffa. 2 karmstolar. 3 stolar. Soffans längd 158 cm.
Smärre repor och märken. Del av pärlspikning saknas på 1 karmstol. Karmstolarnas armlän med slitage.