Sittande Buddha med polykrom dekor, märkt undertill. Sittande Guanyin i blanc de chine, på snidad träsockel. Höjd 20-27 cm (inklusive träsockel).
Slitage. Tillverkningsdefekter. Guanyin med omfattande skador och lagningar.