VÄGGLJUSSTAKAR, 6 st. Mässing. "Pendel", Pierre Forsell, Skultuna, Sverige, 1900-talets andra hälft.
Skenor för väggmontering med vardera pendlande ljushållare. Märkta Skutuna Pierre Forsell. Höjd tot. ca 48 cm.
Slitage, smärre repor och anlupet.