Korut
405721

PARTI ÄDELSTENAR, oinfattade.

PARTI ÄDELSTENAR, oinfattade.

Bla, safirer och rubiner, turmaliner, ametister, spineller (bla blå, gröna, vita), akvamarin, granater, citriner, karneoler, blodsten, månsten, opaler, turkoser, malakit, syntetisk opal, små vita 8/8-slipade stenar. Pastestenar, pärlor hängen medföljer (bla ett med markasiter och plast i jadeimitation)

Oinfattade. Delvis genomgångna. Skador. Nagg. Limrester.

Lähtöhinta
2 500 SEK