STATYETTER, ett par, mässing och brons, omkring 1900.

Patinerade mansbyster på socklar. Höjd 20 cm.

Ytslitage. Fotring med bucklor, bristning. En något instabil. Tennförstärkningar undertill.

Lähtöhinta
4 000 SEK