LJUSSTAKAR, ett par, mässing, nr 25, Gusums Bruk samt BREVPRESS, mässing, 1900-tal.
Ljusstakar med kolonnformat kannelerat skaft på kvadratisk fotplatta med kulfötter och gallerkant. Brevpress i kvadratisk form med gallerdekor. Höjd 22 respektive längd 13 cm.
Bruksslitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?