SERVIS, "Koka Blå", 38 delar, Hertha Bengtsson för Rörstrand.
Karott m lock
3 rektangulära ugnsformar/fat
4 runda uppläggningsskålar (2 små, 2 stora)
Skål
Uppläggningsfat med hänklar
Tekanna
3 assietter
4 djupa tallrikar
9 tallrikar
8 tekoppar med fat
3 äggkoppar
Kaffekopp medföljer.
Bruksslitage. Repor.