Saltkar, rokoko, reliefdekor föreställande rosor, tre ben. Gräddsnipa på tre ben, konturerad mynning, Birmingham. Miniatyrstop med genombruten dekor. Saltkar med lock, godronnerad dekor samt insats i blått glas, Birmingham. SAltkar med lock, fyra kulfötter, blå glasinsats. Höjd ca 4,5-8 cm
Slitage. Bucklor. Repor. Miniatyrstop med skadat lock, saknar insats.