YTTERFODER, 2 st, porslin, Villroy & Boch samt Alf Wallander Rörstrand, tidigt 1900-tal.
En märkt dessin Alf Wallander, Rörstrand, dekor av bladverk, höjd 22 cm. En märkt Villeroy & Boch, dekor av bladverk, höjd 17 cm.
Bägge med bruksslitage. Krackelyr. Kantnagg. Invändigt hårt slitage.