DRYCKESHORN, nysilver och horn, GAB, Stockholm, 1800-talets slut.

Horn med fot i nysilver, uppburen av bevingad varelse. Lock. Höjd 38cm.

Slitage. Repor. Skada på horn. Minnesgravyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK