SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Delvis bronserad samt bemålad. Skuren dekor med pärl- samt bladstav. Krön med rosett samt medaljong innehållande profilporträtt. Bredd 49,5 Höjd 113 cm.
Slitage. Fläckar, ytsmuts.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?