Såsslev invändigt förgylld, längd 36. 2 saltkar uppburna av delfiner krönta av putti med tillhörande skedar, höjd 10. Konformad vas, höjd 20,5. Brödställ, höjd 8,5cm.
Bruksslitage. Repor. Monogram. Vas med fylldfot.