VINKANNA samt VINKYLARE, WMF, 1900-talets första del.
Mässing och koppar. Cylinderformad med hänklar. Uppburen av tre kulfötter. Höjd 20, diam 18.
Cylinderformad på genombruten fotring. Handtag i mässing. Höjd 37.
Slitage. Märken och repor. Småbucklor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?