Muut
399823

SKÅL MED LOCK OCH FAT, glas, Irland eller England, 1800-talets senare del.

Dekor av förgylld kant, slipad dekor i relief. Fatets diameter ca 26, skålens diameter ca 17,5 samt höjd ca 10 (inklusive lock med knopp ca 18 cm).

Slitage, repor, färgbortfall. Nagg/avslagna flisor, framförallt på fat.

Lähtöhinta
2 000 SEK