ANDERS ZORN, etsning, signerad med blyerts.
"Ernest Renan". Etsning (V état av V), 1892, signerad med blyerts. ca 23,2 x 33,7 cm, bladstorlek ca 35 x 48,3 cm.
Missfärgad efter passepartout. Fåtal fläckar. Ram saknar glas.
Asplund 73. Delteil 72. Hjert & Hjert 50. Lidbeck 73.