3 mattallrikar, ovala, "Fish", Johnson Bros, England, 7 mattallrikar av 2 olika tillverkare, uppläggningsfat av mindre modell (längd ca 20 cm), 2 större uppläggningsfat (längd ca 40 respektive 42 cm), 11 assietter med dekor av guldkant. Samtliga med dekor av fiskar.
Slitage och nagg, varav en mattallrik med större nagg. Mindre tillverkningsdefekter (märken). Smärre repor.